Homeopatická konzultace

Homeopatická konzultace

Homeopatická konzultace – k čemu je a jak probíhá?

Často se mi stává, že se na mě klienti obracejí s žádostí o pomoc s řešením nějakého zdravotního problému. Ráda poradím.

Každý jsme jiný, proto žádné „univerzální“ rady nejsou stoprocentní a nefungují na každého. Proto všem doporučuji osobní nebo online telefonickou konzultaci.

Díky společnému času se  podíváme na to, co vás trápí a já vám cílenými otázkami pomůžu dostat se k samotnému jádru problému. Zajímá vás, jak taková homeopatická konzultace vypadá? 🙂

 

Když ke mně přijde klient na konzultaci se zdravotním problémem, je to už většinou člověk, který  si vědom, že jeho problém nejde tak snadno vyřešit nějakou tabletkou, ale že je za tím víc. Často se totiž jedná i o opakované potíže. Proto je chce tentokrát řešit jinak.

S čím může homeopatie pomoci?

Akutní potíže:

-kašel, rýma, viroza, horečka, úrazy, neštovice, kojení, porod, popáleniny, opary, bolesti v krku….


Chronické potíže:

-chronické bolesti, potíže s močovými cestami autoimunitní nemoci, alergie, poruchy imunity, bradavice, akné, ekzémy, stres, úzkosti…

Má role homeopatky spočívá nejdříve v tom, že vám pomáhám vidět, proč máte tento konkrétní problém, úraz, nemoc a pomoci vám ho řešit. Kladu vám  cílené otázky (mnohdy zdánlivě nesouvisející)  a společně se snažíme celou situaci rozklíčovat.

Homeopatie je součástí celostní medicíny. Snažíme se tedy o nalezení rovnováhy mezi tělem, duší a myslí. Nestačí proto jen řešení aktuálního fyzického projevu daného problému, ale také hledání a odstranění jeho příčiny. Protože pokud utlumíme „důsledek“, ale nevyřešíme příčinu, problém se časem opět projeví. Ve stejné, horší nebo jiné podobě.

Svým klientům pomáhám s výběrem vhodných homeopatik, které řeší příčinu problému, ale současně jim pomohou od akutních problémů. Zkrátka vybírám taková homeopatika, která jim uleví.

 

Většinou platí, že „tam, kde už je duše, tělo ještě kluše“. Jinými slovy fyzické tělo nezareaguje na změnu hned. Chvíli trvá, než se změna na těle projeví a my ji můžeme opravdu pocítit.

Konzultace obvykle trvá asi hodinku a rozhodně se na ni nemusíte nijak připravovat.

Nemusíte se bát, že nevíte o čem si budeme povídat. Respektuji vaše soukromí a případnou introvertní povahu.😊 Jde mi o to hledat vaši jedinečnost.

Nejčastější otázky během konzultace:

– kdy problém vznikl? co tomu předcházelo? za jakých okolností se potíže objevili? co jste v daném období zažíval/a? jak jste se cítil/a?

V případě dětí jsou důležité celé rodiny, především maminky. Dítě totiž často „pomáhají“ s potížemi své  matky.

– Pokud se jedná o opakovaný problém, dokážete určit, kdy to začalo? kdy se problém objevil poprvé? za jakých okolností?

– jak se problém projevuje po fyzické i emoční stránce?

– kdy se to zhorší a kdy zlepší? Co ulevuje a co naopak zhoršuje projevy?

– v případě bolesti – jaká je? (ostrá, tupá, škrábání, píchání, dlouhodobá, po zátěži/aktivitě, pocit „knedlíku v krku“,…)

Příčina může být fyzická (např. úraz, změna práce, stěhování), nebo emoční (pocit smutku, nenaplnění, zoufalství,…).

Někdy se ptám, jaký klient je. Je introvert/extrovert? Má rád společnost? je veselý? zamlklý? intelektuál? vtipálek? vrhá se do všeho po hlavě? chce všechny a všechno řídit? nebo je nesmělý a na vše potřebuje svůj čas?

 

PAMATUJTE:

V každém případě je u homeopatické konzultace nutná důvěra, upřímnost a otevřenost vůči homeopatovi, ale také vůči sobě. Každý jsme v různé životní fázi schopni připustit si a propustit jen nějakou část svých „problémů“. A je to tak v pořádku, protože vše se děje, jak má.

U mě máte čas společně se mnou najít řešení, svoji cestu ke zdraví.

 

 

V zájmu celostní péče se u dospělých snažím propojovat řeč těla také s jednotlivými orgány. Co nám chce tělo těmi fyzickými projevy říct? Co nám tohle omezení/nemoc signalizuje? Co všechno se může v organismu dít a takto se projevovat?

Propojuji znalosti těla a duše, a na základě všech těchto informací pak vyberu homeopatika na míru. Někdy můžeme vybrat i minerály a doplňky, které tělu chybí, a které pomohou ulevit tělu od fyzických projevů.

 V případě nejasností se na mě můžete kdykoliv obrátit. Současně je vhodné přibližně po jednom až dvou měsících přijít na kontrolu. Probereme, jak se váš stav změnil, jak tělo na podaná homeopatika reaguje a zda je třeba poupravit dávkování či ještě něco dalšího zharmonizovat, doladit .

Zdraví máme jen jedno, pečujme o něj.

Objednejte se na konzultaci i vy a pojďme společně zlepšit kvalitu vašeho života.

Veru

Veronika Ježková
Jsem lékárnice nadšená pro homeopatii a tkáňové soli. Pomáhám klientům s výběrem správného homeopatického přípravku a zároveň je učím, aby si v jednoduchých akutních případech uměli poradit sami. Také spojuji svět homeopatie s řečí těla. Díky mému nezávislému pohledu umožňuji klientům najít souvislosti mezi nemocí a událostmi v jejich životě. Budu ráda laskavou průvodkyní na vaší cestě ke svobodnému,radostnému a harmonickému životu ve zdraví. Můj příběh si přečtětě zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.