3+1 rada, jak podávat homeopatika dětem

3+1  rada jak podávat homeopatika dětem

Dost často přichází do lékárny maminky, které se s homeopatií setkávají poprvé a mají obavy, jak homeopatické léky bezpečně dávat malým dětem.

Je několik možností:

První způsob

Nejčastěji doporučuji podání pomocí injekční stříkačky (nebojte,nebudeme píchat do dětí)

Vložíme  do stříkačky 1 kuličku homeopatika a doplníme  vodou (kojeneckou nebo převařenou,ale studenou).Necháme rozpustit.

Ze stříkačky  přímo do úst dítěti kápneme snadno 1 kapku roztoku jako jednotlivou dávku.

Tento způsob je vhodný zvláště v případě, kdy dáváme  homeopatika několikrát denně nebo v noci (např. při horečce). Vždy ráno připravíme roztok čerstvý a nespotřebovaný večer vylijeme.

Druhý způsob

Druhou možností je rozpustit 1 kuličku homeopatika přímo na plastové lžičce nebo v malé skleněné skleničce a dát dítěti rovnou do úst.

Takto postupujeme v situacích,kdy dáváme dávku pouze 1-2 x denně.

Třetí způsob

Dříve se doporučovala i možnost rozpustit do 1 dcl skleničky 10 kuliček homeopatika a z tohoto roztoku dávat  jako dávku malou plastovou lžičku roztoku.

Lahvičku je nutné skladovat v lednici,nejdéle však  5-7 dní.Vhodné, když používáme delší dobu (např.dítěti rostou zoubky apod.)

Čtvrtý způsob

Méně známým způsobem je vložení homeopatické kuličky do kožní řasy (nejčastěji pod pažičku).Používá se v kritických stavech, kdy dítě nespolupracuje (laryngitida, úraz, horečka, šok) nebo u čerstvě narozených dětí.

Doufám, že si homeopatika oblíbíte.Dokáží pomáhat rychle, bez nežádoucích účinků.

Stejně můžete podávat dětem rozpuštěné tkáňové soli.Tabletu rozdrťte a stejně jako homeo rozpusťte ve vodě.

Budu ráda,když vám tyto praktické rady budou k užitku.

Otevřela jsem pro všechny, koho homeopatie zajímá virtuální prostor na FB. Zvu vás do do uzavřené skupiny Homeopatie s Veru.

Tady je jednoduchý návod 2 min. video 

S láskou Veru  🙂

Veronika Ježková
Jsem lékárnice nadšená pro homeopatii a tkáňové soli. Pomáhám klientům s výběrem správného homeopatického přípravku a zároveň je učím, aby si v jednoduchých akutních případech uměli poradit sami. Také spojuji svět homeopatie s řečí těla. Díky mému nezávislému pohledu umožňuji klientům najít souvislosti mezi nemocí a událostmi v jejich životě. Budu ráda laskavou průvodkyní na vaší cestě ke svobodnému,radostnému a harmonickému životu ve zdraví. Můj příběh si přečtětě zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.